معرفی کتابخانه و مرکز اطلاع رسانی پردیس رضوان معرفی کتابخانه و مرکز اطلاع رسانی پردیس رضوان

کتابخانه و مرکز اطلاع رسانی پردیس رضوان

دانشگاه سازمان پيچيده‌اي است که تربيت متخصصان جامعه را در رشته‌هاي گونان جهت رويارويي با عصر دانش برعهده دارد. امروزه دانشگاه‌ها با امکانات و تسهيلات بسيار زياد، دانشجويان متعدد و متنوع به سازمان‌هاي بزرگ و پيچيده‌اي تبديل شده‌اند و درصدد هستند تا از اين منابع مادي و معنوي در جهت خدمت به جوامع حداکثر استفاده را کنند. يکي از امکاناتي که دانشگاه‌ها را در رسيدن به اين هدف ياري مي‌کند کتابخانه دانشگاه مي‌باشد. از عواملي که در موفقيت کتابخانه‌هاي دانشگاهي نقش بسزايي دارد، تطبيق ساختار سازماني آنها با نيازها و تغييرات محيطي مي‌باشد تا بتوانند اهداف دانشگاه را در دنياي متلاطم امروزي برآورده سازند.

کتابخانه پردیس رضوان در سال 1391 تاسیس گردید. رسالت این کتابخانه تـأمین منابع اطلاعاتی مورد نیاز دانشجویان، کارکنان و اساتید، مرتبط با رشته های موجود در دانشگاه و همچنین ارائه خدمات مختلف است. این کتابخانه با مساحتی نزدیک به 250 مترمربع در فضایی مطابق با استانداردهای کتابخانه ای به فعالیت های خود ادامه میدهد.

 

معرفی بخش ها و خدمات

  • بخش امانت  و گردش کتاب

کتابخانه و مرکز اطلاع رسانی پردیس رضوان شامل حدود 9900 جلد کتاب فارسی،1150 جلد کتاب لاتین، 660 عدد لوح فشرده فارسی، 145عدد لوح فشرده لاتین، 15 عنوان مجلات فارسی و 3 عنوان روزنامه عمومی ،200 پایگاه اطلاعاتی و ژورنال لاتین و همچنین 4 پایگاه اطلاعاتی فارسی مشترک می باشد که این منابع تماماً مرتبط با رشته های موجود در دانشگاه می باشد.

با توجه به مخزن بسته بودن کتابخانه پردیس رضوان، ورود به مخزن بجز برای اعضای هیات علمی، دانشجویان رتبه اول تا سوم و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، برای دیگر دانشجویان ممنوع است.

تبصره:ساعات اجازه ورود به مخزن کتابخانه پردیس رضوان برای دانشجویان فوق سه شنبه و چهارشنبه هر هفته ساعت 12 الی 14 می باشد

 

شرایط عضویت

-  تکمیل فرم الکترونیکی عضویت در پورتال کتابخانه

-   50000 ریال حق عضویت

  • بخش نشریات ادواری

این بخش دربرگیرنده مجلات هسته در هر یک رشته های آموزشی و همچنین مطبوعات روز می باشد.طبق آیین نامه کتابخانه:

-  شماره های جاری و گذشته نگر مجلات در این قسمت نگه داری و مطالعه می شود.

-   مجلات و مطبوعات  موجود امانت داده نمی شود.

-   استفاده از نشریات ادواری تنها در این بخش امکان پذیر است و اعضا حق انتقال آنها به سایر بخشها را ندارند.

  • بخش مرجع

در بخش مرجع کتابخانه در حال حاضر، 700 جلد کتاب فارسی و  لاتین نگه داری می شود.

اعضای کتابخانه می توانند با استفاده از رایانه های موجود در این بخش از پایگاه­های اطلاعاتی فارسی و لاتین و همچنین نرم افزارهای موجود در کتابخانه استفاده نمایند.