مرجع و اطلاع رسانی مرجع و اطلاع رسانی

بخش اطلاع رسانی

در این بخش امکان دسترسی به پایگاههای اطلاعاتی فارسی و لاتین در فضای کتابخانه فراهم شده است. دانشجویان و اساتید می توانند به صورت مستقیم و همچنین با کمک و راهنمایی مسئول بخش مرجع در پایگاههای فارسی مگیران، سیویلیکا ، نورمگز و مرکز منطقه ای شیراز جستجو کرده و منابع مورد نیاز خود را دانلود نمایند.

فراهم کردن دسترسی نامحدود با امکان جستجوی کلید واژه ای، عنوان از طریق DOI و یا  URL در کتابخانه دیجیتالی گیگالیب برای جستجو و دانلود مقالات، فصول کتابها و پایان نامه های لاتین در داخل و خارج دانشگاه از جمله امکانات این بخش می باشد. امکان استفاده و جسجتو در پایگاههای استنادی معتبر web of scince , scopus و همچنین استفاده از خدمات ماشوره اطلاعاتی از دیگر فعالیتها و خدمات این بخش می باشد.

جهت اطلاع از آیین نامه بخش مرجع و اطلاع رسانی اینجا کلیک کنید

 

بخش آموزشی

به منظور ارتقاء سطح سواد اطلاعاتي اعضا،‌ برنامه‌هايي در دستور کار کتابخانه قرار دارد:

  • برگزاري دوره‌هاي آموزشي مستقيم و غيرمستقيم،
  • تهيه بروشورهاي آموزشي،

برای اطلاع از برنامه ها و فعالیتهای  آموزشی اینجا را کلیک کنید.

 

بخش پایان نامه ها

 در این بخش پایان نامه های کارشناسی ارشد و رساله های دکتری دانشجویان و اعضای هیات علمی نگهداری می شود. همچنین فایل الکترونیکی این پایان نامه ها به صورت کامل در نرم افزار کتابخانه وارد شده و با شرایط خاص قابل استفاده می باشد.

در بخش پایان نامه ها، پروژه های پایان تحصیلات دانشجویان دوره کارشناسی به صورت الکترونیکی و و پروژه های قبل از سال 1395 به صورت چاپی و الکترونیکی نگهدای می شود. همچنین به منظور استفاده دانشجویان رشته های مجازی، فایل الکترونیکی سمینار تحقیق دانشجویان دریافت و نگهداری می شود.

  • استفاده از پایان نامه ها فقط در بخش مرجع و تنها با ارائه کارت دانشجویی امکان پذیر است.
  • امكان جستجوی پایان نامه ها از طریق پورتال کتابخانه فراهم است و همچنین تورق و مطالعه صفحات ابتدایی پروژه ها و پایان نام ها در پورتال کتابخانه فراهم شده است.
  • هر فرد مي تواند حداكثر تعداد 3 پايان نامه را به طور همزمان برای مطالعه داخل سالن به امانت ببرد
  • صفحات قابل کپی از پایان نامه عبارتند از: صفحاتي كه داراي جدول يا نمودار هستند، چكيده، فهرست منابع و مآخذ و پرسشنامه. (از صفحات متن پایان نامه کپی گرفته نمی شود)

جهت اطلاع از آیین نامه بخش پایان نامه ها اینجا  کلیک کنید.